660 482 231

nataliagalaskosmetolog

Blog

Ochrona przeciwsłoneczna.


Ochrona przeciwsłoneczna- powtórka z podstaw.

Filtry fizyczne, czyli mineralne – działają na zasadzie odbicia niechcianego promieniowania od powierzchni skóry, jednocześnie jej nie penetrując. Do tej grupy zaliczamy pigmenty barwne oraz mikronizowane. Barwne mają dużą cząsteczkę, dlatego pozostawiają na skórze mało estetyczną białą maskę. Filtry mikronizowane eliminują ten problem kosztem przepuszczania pewnej długości fali oraz zbrylania się na skórze. Jest to spowodowane ich małą cząsteczką. Filtry mikronizowane wykorzystywane są przy tworzeniu ochronnych pudrów, nie zabezpieczają jednak naszej skóry w dużym stopniu. Filtry fizyczne można stosować u dzieci już od urodzenia. Są znakomite dla bardzo wrażliwych i alergicznych skór.

Filtry chemiczne – chronią skórę poprzez pochłanianie promieniowania. Barierą dla nich powinna być skóra właściwa. Zamieniają promieniowanie ultrafioletowe w energię cieplną, długo utrzymują się na skórze oraz są odporne na kąpiele wodne. Można je stosować u dzieci dopiero od momentu ukończenia 2 roku życia.

Filtry naturalne – zaliczamy do nich: kit pszczeli, masło Shea, masło kakaowe, awokado czy wyciąg z aloesu. W niewielkim stopniu chronią skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, dlatego też nie są głównym składnikiem filtrów. Wpływają jednak na kondycję skóry i w pewnym stopniu spowalniają procesy starzenia.

Ta strona używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij